fbpx
0
Lifestyle

Dzień, w którym światło zwycięża nad ciemnością…

Marzec 20, 2019

Kochani! Dziś Równonoc Wiosenna czyli moment przecięcia przez Słońce równika niebieskiego. Dokładnie o godzinie 22:58 ( czasu polskiego) Słońce przejdzie do znaku Barana, a to oznacza nadejście astronomicznej wiosny! Od tego czasu Słońce będzie rosło w siłę i dni staną się dłuższe! Jest to symboliczny moment, w którym światło dnia zaczyna zwyciężać nad ciemnością. Wtedy też, za sprawą potężnej energii Słońca, wszystko zaczyna budzić się do życia, nastaje czas odrodzenia.
Dawniej wierzono, że tego dnia bogini Ostara spotyka Boga i zostaje przez niego zapłodniona – Matka Ziemia staje się brzemienna.
Czy to nie wspaniała wiadomość?
To magiczny dzień – dzień celebracji życia, płodności, obfitości i pomyślności, dlatego cudownie jest w tym czasie medytować, afirmować, spisywać swoje marzenia, gdyż właśnie tego dnia wszystko co zaplanujesz, wszystko to, o co poprosisz, będzie pędziło do Ciebie z ogromna mocą wszechświata:)
Jeśli czegoś bardzo pragniesz, napisz to dziś przed północą na kartce, a następnie skup się na tym, medytuj, wizualizuj…
Dziś warto też choć na chwilę dotknąć stopami Ziemi i przyjąć potężna energię wszechświata, napić się czystej wody z intencją oczyszczenia życia, a także rozpalić małe ognisko ( lub świeczki) i skacząc przez ogień wypowiedzieć słowa: “Oddaję ci moją słabość, zabieram twoją moc”
Według starożytnych, perskich wierzeń, ogień niszczy to co złe, zabiera choroby i problemy, a w zamian wnosi do życia światło i siłę.
Dziś warto też obserwować niebo, bowiem będzie można podziwiać Oriona oraz gwiazdę Syriusz – najjaśniejszą na niebie.
Dla mnie Równonoc to szczególne święto, gdyż jutro, w pierwszy dzień wiosny, obchodzę pierwszy dzień Nowego Roku. Dziś jest dla mnie taki jakby „Sylwester”. Pisałam Wam o tym w zeszłym roku. Jeśli macie ochotę poczytać dlaczego tak robię, link do wpisu znajdziecie TU

A tymczasem bawmy się Kochani! Świętujmy ten piękny czas!

Kocham, szczęśliwego Nowego Roku!
V.S.

    Odpowiedz